10.09.2021
Сябры, адпачывайце з намі! У суботу, 11 верасня, у нашым эфіры:
- у 00:04 – запісы Джудзі Колінз і Бобі Ві 1960-70-гадоў;
- у 02:00 – фрагменты оперы “Дэман” Антона Рубінштэйна;
- у 06:10 – Скрыпічны канцэрт і “Песні без слоў” Фелікса Мендэльсона;
- у 07:30 – “Духоўная спадчына”: мазаіка храма Дзяржаўнай іконы Божай Маці мінскага Свята-Елісавецінскага манастыра;
- у 08:05, 12:05 і 23:00 – вершы Яўгеніі Янішчыц;
- у 08:15 – Фантазія і рэ мінор і Саната фа мажор Вольфганга Амадэя Моцарта;
- у 9:00 і 12:00 - “Штодзённік”;
- у 09:05 – “Алгарытм гармоніі”: арт-тэрапія;
- у 09:20 – “Музычны калейдаскоп” – узоры беларускай папулярнай музыкі;
- у 10:05 – “Дзіцячы радыётэатр”: радыёпастаноўка па матывах старажытных кітайскіх народных казак “Туфлік Дзін” і казка Леаніда Літвіненкі “Пра што расказаў Раўчук”;
- у 11:00 – “Планета “Культура”: Вагнераўскія канцэрты ў замку Нойшванштайн;
- у 11:30 – “Выхадныя з класікай”: імпрэза ў Нацыянальным мастацкім музеі;
- у 12:15 – “Натхнёныя музыкай”: Валерый Шмат, кіраўнік і стваральнік арт-гурта “Беларусы”;
- у 13:00 – духоўныя кантаты Дзітрыха Букстэхудэ;
- у 14:05 – “Арт-пікнік”: канцэрт кантратэнара Філіпа Жэрускі, а таксама запісы Дэбары Кокс;
- у 16:00 – “Кнігарня”: пра кніжныя навінкі і змест свежага нумара штотыднёвіка “ЛіМ”;
- у 16:15 – запісы фальклорнага ансамбля вёскі Гаўрыльчыцы Салігорскага раёна і дуэта “Цімохі” з вёскі Прыбавічы Лельчыцкага раёна;
- у 17:00 – “Сустрэча пад вечар”: Міжнародны конкурс піяністаў “Мінск-2021”;
- у 17:30 – “Сюжэт з лейтматывам”: Сяргей Рахманінаў;
- у 18:05 – “Вечары на канапе”: дуэт Таццяны і Сяргея Нікіціных;
- у 19:00 – музыка балета Яўгена Глебава “Маленькі прынц” паводле прозы Антуана дэ Сент-Экзюперы (1 частка);
- у 20:30 – праект “Літаратурныя гісторыі”: Руноскэ Акутагава “Цуды магіі”;
- у 21:00 – “Вячэрняя казка”: “Казка, якая згубілася”;
- у 21:10 – песні ў выкананні Іосіфа Кабзона;
- у 21:30 – радыёспектакль “Мінскі напрамак” па рамане Івана Мележа (3 частка);
- у 23:10 – “Летуценні” на тэму “Сем цудаў свету”: Сады Семіраміды.
У нядзелю, 12 верасня, мы прапануем:
- у 00:04 – песні ў выкананні Таніты Цікарам і Браяна Фэры;
- у 06:10 – Першая і Дваццаць сёмая сімфонія Мікалая Мяскоўскага;
- у 08:05, 12:05 і 23:00 – вершы Яўгеніі Янішчыц (працяг);
- у 08:15 – музыка Міхаэля Гайдна і Вольфганга Амадэя Моцарта;
- у 09:05 і ў 15:45 – праект Навума Гальпяровіча “Сюжэт для вечнасці”, які знаёміць з літаратурай аўтара;
- у 09:20 – “Музычны калейдаскоп” – узоры беларускай папулярнай музыкі;
- у 10:05 – “Дзіцячы радыётэатр”: беларуская народная казка “Ох і залатая табакерка”, японская народная “Чароўныя сандалі” і казка Алега Карабца “Тупця, Сапця і сапсаваны тэлефон”;
- у 11:00 – пазнавальны праект “Кругасвет”: яўрэйскі Новы год Рош-Ха-Шана;
- у 11:30 – клавірныя п'есы Жана-Філіпа Рамо;
- у 12:15 – “Натхнёныя музыкай”: новы сезон у Беларускім дзяржаўным музычным тэатры;
- у 14:05 – “Арт-пікнік”: “Каралева фей” Генры Пёрсела і песні Даяны Рыўз;
- у 16:15 – “Беларускую этнафонію”: Марына Пятрова, гурт “Рутвіца”;
- у 17:00 – “Мінскія гісторыі”: Парк Горкага;
- у 17:15 – радыёверсію тэлепраграмы “Суразмоўцы”: госць – прафесар Мікалай Прыгодзіч;
- у 17:30 – фрагмент Другога фартэпіяннага канцэрта Сяргея Рахманінава;
- у 18:05 – “Вечары на канапе”: Мікалай Слічэнка;
- у 19:00 – музыка балета Яўгена Глебава “Маленькі прынц” паводле прозы Антуана дэ Сент-Экзюперы (2 частка);
- у 20:30 – праект “Літаратурныя гісторыі”: Людміла Рублеўская “Артэміда і Актыён”, “Апалон і Марсій”;
- у 21:00 – “Вячэрнюю казку” пра шпачанят Жаўтароціка і Чарнушку;
- у 21:10 – творчасць Таццяны Даронінай;
- у 21:30 – радыёспектакль “Мінскі напрамак” па рамане Івана Мележа (4 частка);
- у 23:10 – амерыканскі кампазітар Джон Кейдж.
У праграме магчымы змены.