03.06.2022
Сябры, суботу, 4 чэрвеня, праводзьце з каналам “Культура”. У нашым эфіры:
- у 00:04 – кампазітар Антон Арэнскі;
- у 02:00 – “Рэквіем” В.А.Моцарта;
- у 06:10 – фрагмент араторыі Ёзэфа Гайдна “Поры года”;
- у 07:20 і 23:00 – радыё “Вера” на канале “Культура”;
- у 07:30 – “Духоўная спадчына”: Уладзімірская ікона Божай Маці;
- у 08:05 і 12:05 – вершы Раісы Баравіковай;
- у 08:15 – часткі першай і Другой сюіт з музыкі да драмы Ібсэна “Пер Гюнт”;
- у 08:30 – “Сюжэт з лейтматывам”: Лучана Павароці;
- у 09:00 і 12:00 – “Штодзённік”;
- у 09:05 – “Алгарытм гармоніі”: псіхасаматыка;
- у 09:20 – “Музычны калейдаскоп” – узоры беларускай папулярнай музыкі;
- у 10:05 – “Дзіцячы радыётэатр”: радыёпастаноўка “Летнія канікулы” паводле кнігі Уладзіміра Машкова і казка Якава Тайца “Тры шарсцінкі”;
- у 11:00 – “Планета “Культура””: 13 Рэспубліканскі фестываль нацыянальных культур у Гродне;
- у 11:30 – “Выхадныя з класікай”: фрагменты араторыі Георгія Свірыдава “Паэма памяці Сяргея Ясеніна”;
- у 12:15 – праект “Натхнёныя музыкай”: мастацкі кіраўнік і дырыжор Дзяржаўнага камернага хору РБ Наталля Міхайлава;
- у 13:00 – кандыдат мастацтвазнаўства, загадчыца кафедры Інстытута сучасных ведаў Святлана Немагай;
- у 14:05 – “Арт-пікнік”: канцэрт барочнага ансамбля King's Consort , а таксама балады Элы Фіцджэралд;
- у 16:00 – “Кнігарня”: пра кніжныя навінкі;
- у 16:15 – “Гасцінец”: народныя песні канца вясны;
- у 17:00 – Сюіта Сяргея Пракоф'ева з балета “Рамэа і Джульета”;
- у 17:30 – “Арт-гасцёўня”: дырыжор Вячаслаў Бартноўскі;
- у 18:05 – “Вечары на канапе”: Валянціна Талкунова;
- у 19:00 – опера Пятра Чайкоўскага “Яўгеній Анегін”(1 частка);
- у 20:30 – “Літаратурныя гісторыі”: апавяданне С. Календы “Прыцемкі”;
- у 21:00 – “Вячэрняя казка” “Дзве чароўныя гісторыі”;
- у 21:10 – “Любімыя мелодыі” ў выкананні Чэчыліі Барталі;
- у 21:30 – музычны радыёспектакль “Сымон-музыка” паводле паэмы Якуба Коласа (1 частка);
- у 23:10 – “Летуценні” на тэму “Аднарог”.
У нядзелю, 5 чэрвеня, адпачывайце з каналам “Культура”. У эфіры:
- у 00:04 – запісы шведаў “Але Мёлер трыа”, дуэта “Вэст і Рыдвал”, Мамаду Сэнэ і Бэрын Шахін;
- у 06:10 – джаз-аркестр Аляксандра Цфасмана;
- у 07:20 і 23:00 – радыё “Вера” на канале “Культура”;
- у 07:30 – “Духоўнае слова”;
- у 08:05 і 12:05 – вершы Раісы Баравіковай (працяг);
- у 08:15 – музыка Антоніа Вівальдзі;
- у 09:00 і 12:00 – “Штодзённік”;
- у 09:05 – праект Навума Гальпяровіча “Развагі пра літаратуру”: Якуб Колас “На ростанях”;
- у 09:20 – “Музычны калейдаскоп” – узоры беларускай папулярнай музыкі;
- у 10:05 – “Дзіцячы радыётэатр”: пастаноўка “Навасёлы” паводле аповесці Паўла Місько;
- у 11:00 – пазнавальны праект “Кругасвет”: Малдова;
- у 11:30 – “Музычныя моманты” Сяргея Рахманінава;
- у 12:15 – “Натхнёныя музыкай”: 8 фестываль “Балетнае лета”;
- у 13:00 – праграма па заяўках “Рэтра-хіт”;
- у 14:05 – “Арт-пікнік”: канцэрт ансамбля English Consort, а таксама запісы Наталі Коўл;
- у 16:00 – радыёверсія тэлепраграмы “Суразмоўцы”: паэт Хведар Гурыновіч;
- у 16:15 – “Беларуская этнафонія”;
- у 17:00 – Першы фартэпіянны канцэрт Іаганеса Брамса;
- у 17:30 – “Святло душы”;
- у 18:05 – “Вечары на канапе”: Серж Генсбур;
- у 19:00 – опера Пятра Чайкоўскага “Яўгеній Анегін” (2 частка);
- у 20:30 – праект “Літаратурныя гісторыі”: апавяданне Людмілы Рублеўскай “Жаніх пані Данусі”;
- у 21:00 – “Вячэрняя казка” Змітрака Бяспалага “Як воўк авечкаю прыкідваўся”;
- у 21:10 – “Любімыя мелодыі” ў выкананні Кені Джы;
- у 21:30 – музычны радыёспектакль “Сымон-музыка” паводле паэмы Якуба Коласа (2 частка);
- у 23:10 – праект “Акадэмія гуку”: Рольф Урс Рынгер.
У праграме магчымы змены.