Анонсы праграм на 15 лістапада

14.11.2020

15 лістапада Беларускаму радыё – 95 гадоў! У эфіры канала “Культура” – змены ў праграме:
- у 00:04 – запісы ф’южн-групы Brecker Brothers;
- у 06:10 – творы Франца Шуберта;
- у 07:15 – радыёкампазіцыя паводле вершаў беларускіх аўтараў;
- у 08:05 – запіс першай сустрэчы інтэрактыўнага праекта “Радыё: на хвалі мастацтва”, якая адбылася ў снежні 2019 года ў Дзяржаўным літаратурным музеі Янкі Купалы;
- у 09:05 – папулярная класіка ў выкананні сімфанічнага аркестра Белтэлерадыёкампаніі;
- у 09:15 – запіс другой сустрэчы інтэрактыўнага праекта “Радыё: на хвалі мастацтва”, якая адбылася ў студзені ў Дзяржаўным літаратурным музеі Янкі Купалы;
- у 10:05 – “Сентыментальнае падарожжа” ў дзяцінства этнакультуролага, супрацоўніка канала “Культура” Янкі Крука;
- у 10:30 – запіс трэцяй сустрэчы інтэрактыўнага праекта “Радыё: на хвалі мастацтва”, якая адбылася ў лютым у Дзяржаўным літаратурным музеі Янкі Купалы;
- у 11:15 – прэм’ерная трансляцыя твора кампазітара Аляксандра Літвіноўскага “Майстар Кот”;
- у 11:45 – праект Навума Гальпяровіча “Сюжэт для вечнасці”, які знаёміць з літаратурай аўтара (да Дня Беларускага радыё);
- у 12:05 – запісы салістаў-вакалістаў Беларускага радыё – Тамары Раеўскай і Юрыя Смірнова;
- у 12:15 – першая частка тэлерадыёмарафону да Дня радыё з 4-й студыі Дома радыё (сумесна з “Беларусь 3”);
- у 12:30 – канцэрт заслужанага калектыву Рэспублікі Беларусь “Акадэмічны хор Белтэлерадыёкампаніі” з Вялікай студыі Дома радыё (у рамках тэлерадыёмарафону);
- у 13:00 – сустрэча са спявачкай, народнай артысткай Беларусі Любоўю Каспорскай;
- у 14:05 – запіс чацвёртай сустрэчы інтэрактыўнага праекта “Радыё: на хвалі мастацтва”, якая адбылася ў сакавіку ў Дзяржаўным літаратурным музеі Янкі Купалы;
- у 15:15 – другая частка тэлерадыёмарафону да Дня радыё з 4-й студыі Дома радыё (сумесна з “Беларусь 3”);
- у 15:30 – святочны канцэрт акадэмічнага хору і сімфанічнага аркестра Белтэлерадыёкампаніі з Вялікай студыі Дома радыё (у рамках тэлерадыёмарафону);
- у 16:35 – “Суразмоўцы”: госця – пісьменніца Ірына Тулупава;
- у 16:50 – канцэрт “Падарункі меламанам”;
- у 17:00 – святочнае пасяджэнне супрацоўнікаў канала “Культура” за круглым сталом;
- у 18:05 – канцэрт “З залатых фондаў Беларускага радыё”;
- у 18:30 – трэцяя частка тэлерадыёмарафону да Дня радыё з 4-й студыі Дома радыё (сумесна з “Беларусь 3”);
- у 18:45 – святочны канцэрт сімфанічнага аркестра Белтэлерадыёкампаніі з Вялікай студыі Дома радыё (у рамках тэлерадыёмарафону);
- у 19:50 – радыёверсія спектакля “Беларусь. Дыдактыка”, запісаная каналам “Культура” ў 2019 годзе;
- у 21:00 – “Вячэрняя казку” “Традзічына”;
- у 21:10 – творчасць савецкай спявачкі Ларысы Мондрус;
- у 21:30 – “Літаратурныя гісторыі”: апавяданне Раісы Баравіковай “Гульня ў хованкі”;
- у 22:00 – “Летуценні” на тэму “Цуды свету”;
- у 23:00 – Другі фартэпріянны канцэрт Іаганеса Брамса.

У праграме магчымы змены.